Bayrampaşa

: (0212) 612 27 27

Terazidere

: (0212) 467 27 27

Servis Hizmetleri

Servis Hizmetleri

 

Orijinal Yedek Parçalar ile eşdeğer nitelikte olmayan ve kalitesi belgelenmemiş yedek parçaların karşılaştırması

 

 1. Taklit bir kaporta kaza anında deforme olmayabilir. Bu durum sürücü ve yolcuların yaralanmalarına neden olabilir.
 2. Taklit bir çamurluk paslanmaya karşı üretici garantisinden yararlanamaz.
 3. Renault orijinal ürünü olmayan farlar yolu aydınlatmak yerine karşıdan gelen sürücünün gözünün kamaşmasına yol açabilirler.
 4. Renault orijinal tamponları güvenlik kurallarına uygun olarak üretildiklerinden kaza anında oluşabilecek basınç ve çarpmalara karşı dayanıklıdırlar.
 5. Aracınızda taklit fren balataları kullanmanız durumunda fren mesafesi uzayabilir.

Yedek Parça ile merak ettikleriniz?

 

 1. Taklit yedek parçaların ucuz olmalarının nedeni dağıtıcıların düşük kaliteli bu yedek parçaları orijinallerine göre daha ucuza tedarik etmeleridir. Buna karşılık, müşterilere bu ürünleri orijinal parça fiyatından satmaktadırlar. Böylece müşteri iki kat zarar görmektedir. Hem taklit yedek parça satın alarak, hem de taklit yedek parçaya orijinal yedek parça parası ödeyerek?
 2. Renault Yetkili Servisleri, siz tüketicilere, Renault marka araçların onarımında Renault Orijinal Yedek Parçası kullanmayı garanti etmektedir.
 3. Taklit yedek parçalar Renault Teknik şartnamesine uygun olmadıklarından Renault araçlarına uyumluluk göstermektedirler. Ayrıca, özellikle güvenlikle ilgili taklit parçalar, otomobil kullanıcıları açısından ciddi bir tehlike oluşturmaktadırlar?
 4. Taklit parça, ucuz olduğu oranda araca monte edilirken uzun zaman harcanmasına neden olmaktadır. Renault teknik şartnamesine uygun olmayan bu parçalar hem görsel hem de fonksiyonel olarak sorun yaratabilmektedirler. Almanya da bir sigorta şirketi(Allianz) tarafından yapılan çalışmaya göre, orijinal bir yedek parçayı araca monte ederken %47 oranında zamandan tasarruf sağlanmış ve bu da beraberinde verimliliğin artışını getirmiştir.
 5. Taklit yedek parça, Renault orijinal yedek parçaları üretilirken uygulaması zorunlu Renault Teknik Şartnamesinde yer alan kullandığı konsept e ve talimatlara uymamaktadır. Taklit parçaların kalitesi ve güvenilirliği garanti edilemez ve kullanımları tehlike arz edebilir.
 6. Her bir Renault Orijinal Yedek Parçası, Renault Laboratuarları ve test merkezlerindeki en zorlu sınavlardan başarıyla geçerek sizlere ulaşıyor. Her otomobilin teknik özelliklerine tam anlamıyla cevap veren ve yüksek malzeme kalitesi ile üretilen Renault Orijinal Yedek Parçaları otomobilinizin dayanıklılığını arttırıyor, ömrünü uzatıyor.
 7. Darbe anında araç içerisindekileri en iyi şekilde korumak Renault mühendislerinin Renault Orijinal Yedek Parçalarının teknik özelliklerini geliştirmek için yoğun çalışmalarının sebebi Yeni bir modelin oluşturulması için gereken 3 yıl boyunca, araçtaki her parça, herhangi bir darbenin yarattığı enerjiyi araçta bulunanlara değil, aracın yapısına dağıtması için çok katı dayanıklılık ve esneklik testlerine tabi tutulur. Renault, EuroNCAP testlerinde 5 yıldız alan ilk üreticidir.

 

Güvenliğinizi koruyun! Renault Orijinal Yedek parçasını kullanın!